Τα καμώματα του γκρέμλιν και της σουπιάς!!!


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Μιας και σβηστηκαν τα απροoπτα....

Συχνα τα βραδια συνανταω τον γειτονα μου και αυτος με 2 σκυλια ενα καφε και ενα μαυρο. Μονο που αυτος ειναι με 2 bullies XXL ξερω γω κανα 90αρι κιλα δε θα είναι το καθένα? Ειναι 2 τερατα, ντουκια, μονο μυεις. Και φυσικα το γκρεμλιν αρχιζει τις μαγκιες και βλεπω το μαυρο αρσενικο bully να ψιλοτσιναει και αυτο και να φουσκωνουν οι φλεβες και λεω τωρα θα σπασει το sprenger που ειναι σαν κολιεδακι παιδικο στο λαιμο περιμετρου πηγαδιου και ψαχνω στενακι να κρυφτω. :LOL:

Εφιαλτης μου εχει γινει η βραδινη βολτα απο τοτε που μετακομισαν στο τετραγωνο. Ειναι εκπαιδευμενα φαινεται και ο ανθρωπος ξερει να τα χειριστει, αλλα εκεινα τα αλυσιδακια τι οριο αντοχης εχουν αραγε?
τι 90 κιλά καλέ?? δεινοσαύρους έχει?? Αλήθεια, τι ρατσα είναι?πορεία καλύτερα,μην έρχεστε κ πολυ κοντά γιατί οκ έχουν μεγάλο όριο αντοχής τα sprenger (τα γνησια), αλλά ας μην το τεστάρεις!! Το γκρεμλιν ατρομητο ακούω η έχει άγνοια κινδύνου ότι μπορεί να μετατραπεί σε μπριζολάκι..
 
  • Haha
Reactions: Aliki V.


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
τι 90 κιλά καλέ?? δεινοσαύρους έχει?? Αλήθεια, τι ρατσα είναι?πορεία καλύτερα,μην έρχεστε κ πολυ κοντά γιατί οκ έχουν μεγάλο όριο αντοχής τα sprenger (τα γνησια), αλλά ας μην το τεστάρεις!! Το γκρεμλιν ατρομητο ακούω η έχει άγνοια κινδύνου ότι μπορεί να μετατραπεί σε μπριζολάκι..
Αλλαζε πορεία εννοω πιο πάνω..
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Μιας και σβηστηκαν τα απροoπτα....

Συχνα τα βραδια συνανταω τον γειτονα μου και αυτος με 2 σκυλια ενα καφε και ενα μαυρο. Μονο που αυτος ειναι με 2 bullies XXL ξερω γω κανα 90αρι κιλα δε θα είναι το καθένα? Ειναι 2 τερατα, ντουκια, μονο μυεις. Και φυσικα το γκρεμλιν αρχιζει τις μαγκιες και βλεπω το μαυρο αρσενικο bully να ψιλοτσιναει και αυτο και να φουσκωνουν οι φλεβες και λεω τωρα θα σπασει το sprenger που ειναι σαν κολιεδακι παιδικο στο λαιμο περιμετρου πηγαδιου και ψαχνω στενακι να κρυφτω. :LOL:

Εφιαλτης μου εχει γινει η βραδινη βολτα απο τοτε που μετακομισαν στο τετραγωνο. Ειναι εκπαιδευμενα φαινεται και ο ανθρωπος ξερει να τα χειριστει, αλλα εκεινα τα αλυσιδακια τι οριο αντοχης εχουν αραγε?
Δεν ξες τι ωρα να βγεις πλεον. Εμεις εχουμε ενα ντογκο που το βγαζει βολτα ενας εφηβος σαν οδοντογλυφιδα με φλεξι, τρομοκρατημενος, μπλεκεται με το λουρι, οταν βλεπει σκυλια τον ακους να λεει ωχ και απο μεσα του φαινεται να κανει την προσευχη του
 
  • Wow
Reactions: Aliki V. and medusa


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Και θελω να του φωναξω να του παρει ενα κανονικο λουρι να μην χορευουν καθε φορα ( ειναι οτι πιο αστειο και τρομακτικο ταυτοχρονα) αλλα φοβαμαι να κατσω να μιλησω επειδη εχω παντα τον οζι και το αλλο ειναι στα 2 ποδια ετοιμο δεν θελει πολυ να παρει παραμαζωμα τον αλλον και να μας ερθει.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.234
7.774
τι 90 κιλά καλέ?? δεινοσαύρους έχει?? Αλήθεια, τι ρατσα είναι?πορεία καλύτερα,μην έρχεστε κ πολυ κοντά γιατί οκ έχουν μεγάλο όριο αντοχής τα sprenger (τα γνησια), αλλά ας μην το τεστάρεις!! Το γκρεμλιν ατρομητο ακούω η έχει άγνοια κινδύνου ότι μπορεί να μετατραπεί σε μπριζολάκι..

American bullies XXL. καπου στα 80-90 κιλα νομίζω θα είναι. Πιστευω και παραπανω. Ειναι σαν πιτμπουλοειδη γιγαντιαια , οχι τοσο πολυ σε υψος , κυριως σε ογκο. O γειτονας ειναι εκτροφεας και ειναι εκπαιδευμενα, μεγαλωμενα μες την οικογενεια του κτλ. Απειλητικα ειναι στην οψη κυριως. Με ανθρωπους ειναι κλασσικα πιτμπουλοειδη, σαν τεραστια μωρα. Εχω πετύχει μια φορα και κατι κουταβακια ηταν ξερω γω 30-40 κιλα αλλα πολυ γλυκουλικα.

Να τα γλυκα γειτονακια που συνανταμε , τα βρηκα στη σελιδα του εκτροφειου.
280644597_3156799664533727_4981567141274849924_n.jpg307208366_497404079064829_960476134954738450_n.jpg

ΥΣ. Παντως αμα γινει καμια στραβη και σπασει κανα αλυσιδακι εγω θα τον χωσω σε κανα καδο, εχω κανει πλανο. :LOL:
 
Last edited:


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
American bullies XXL. καπου στα 80-90 κιλα νομίζω θα είναι. Πιστευω και παραπανω. Ειναι σαν πιτμπουλοειδη γιγαντιαια , οχι τοσο πολυ σε υψος , κυριως σε ογκο. O γειτονας ειναι εκτροφεας και ειναι εκπαιδευμενα, μεγαλωμενα μες την οικογενεια του κτλ. Απειλητικα ειναι στην οψη κυριως. Με ανθρωπους ειναι κλασσικα πιτμπουλοειδη, σαν τεραστια μωρα. Εχω πετύχει μια φορα και κατι κουταβακια ηταν ξερω γω 30-40 κιλα αλλα πολυ γλυκουλικα.

Να τα γλυκα γειτονακια που συνανταμε , τα βρηκα στη σελιδα του εκτροφειου.
View attachment 76989View attachment 76990

ΥΣ. Παντως αμα γινει καμια στραβη και σπασει κανα αλυσιδακι εγω θα τον χωσω σε κανα καδο, εχω κανει πλανο. :LOL:
Αντε καλε τους εχει το γκρεμλιν :ROFLMAO: . Θα ψαχνουν αυτα να βρουν καδο
 
  • Haha
Reactions: Aliki V. and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.234
7.774
Αλλαζε πορεία εννοω πιο πάνω..
Καταρχας αλλαζω δρομο γιατι ντρεπομαι, αυτος να πηγαινει με τα δυο 80κιλα ψιλονορμαλ και εμενα το 20κιλο να πηγαινει σαν ελατηριο δεξια αριστερα.

Χτες τον πετυχα σε γωνια, ευτυχως ανοιχτη, ειχα και τα δυο μαζι......εκανα μια εκληκτικη πιρουετα αναστροφη και δρομο , το γκρεμλιν κρεμασμενο το πηρα στον αερα να θελει να γυρισει πισω , η αλλη να σερνεται απο πισω και οπου φυγει. Θα γελαει ο ανθρωπος ακομα!
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
ΥΣ. Παντως αμα γινει καμια στραβη και σπασει κανα αλυσιδακι εγω θα τον χωσω σε κανα καδο, εχω κανει πλανο. :LOL:
XAXAXAXAXA… OK, άρα δεν κάνω μόνο εγώ πλάνα όταν βγαίνω έξω τύπου «Αν πετύχουμε κανένα σκύλο χωρίς λουρί, θα την βάλω πίσω από τα κάγκελα αυτού του σπιτιού με το σιδερένιο πορτάκι να μην την φτάσει».
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Ans and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.234
7.774
XAXAXAXAXA… OK, άρα δεν κάνω μόνο εγώ πλάνα όταν βγαίνω έξω τύπου «Αν πετύχουμε κανένα σκύλο χωρίς λουρί, θα την βάλω πίσω από τα κάγκελα αυτού του σπιτιού με το σιδερένιο πορτάκι να μην την φτάσει».
Τα καγκελα κηπου ειναι η πρωτη μου επιλογη αλλα ειναι δυσευρετα εδω, μετα πανε οι καδοι και τελος η οροφη αυτοκινητου και ας το πληρωνω μετα. :LOL: Επιπλεον στη πρωτη και τριτη επιλογη το γκρεμλιν δε θα κατσει θα γυρισει για καυγα, ενω ο καδος εχει καπακι! :p
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Τα καγκελα κηπου ειναι η πρωτη μου επιλογη αλλα ειναι δυσευρετα εδω, μετα πανε οι καδοι και τελος η οροφη αυτοκινητου και ας το πληρωνω μετα. :LOL: Επιπλεον στη πρωτη και τριτη επιλογη το γκρεμλιν δε θα κατσει θα γυρισει για καυγα, ενω ο καδος εχει καπακι! :p
Εδω αμα τον βαλεις σε καδο θα εχεις αλλο καβγα με τις γατες χαχαχαχα
 
  • Haha
Reactions: Orjo and medusa


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Θα πω βλακεία ίσως αλλά αν ξέρει κάποιος ας μου πει...περισσότερο φοβάμαι τα λυτά στο δρομο στη βόλτα, παρά τα λυτά στο σκυλόπαρκο...είναι ιδέα μου ή εξηγείται κάπως αυτό?
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Θα πω βλακεία ίσως αλλά αν ξέρει κάποιος ας μου πει...περισσότερο φοβάμαι τα λυτά στο δρομο στη βόλτα, παρά τα λυτά στο σκυλόπαρκο...είναι ιδέα μου ή εξηγείται κάπως αυτό?
Εμενα λογικο μου ακουγεται αφου υποτιθεται στο σκυλοπαρκο πας οταν το σκυλι σου τα παει καλα με τα αλλα
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Αντε καλε τους εχει το γκρεμλιν :ROFLMAO: . Θα ψαχνουν αυτα να βρουν καδο
θα
Εμενα λογικο μου ακουγεται αφου υποτιθεται στο σκυλοπαρκο πας οταν το σκυλι σου τα παει καλα με τα αλλα
Τα άλλα όμως δεν ξέρεις πως θα συμπεριφερθουν..Εμας δύο διαφορετικοί εκπαιδευτές,σε δύο διαφορετικά σκυλιά,μας είπαν τα σκυλοπαρκα είναι Big no..Κ πράγματι,εχω ακούσει τρελούς καυγάδες που οδήγησαν κ σε τραυματισμους σε τέτοιους χώρους.
 
  • Like
Reactions: mareco


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
θα
Τα άλλα όμως δεν ξέρεις πως θα συμπεριφερθουν..Εμας δύο διαφορετικοί εκπαιδευτές,σε δύο διαφορετικά σκυλιά,μας είπαν τα σκυλοπαρκα είναι Big no..Κ πράγματι,εχω ακούσει τρελούς καυγάδες που οδήγησαν κ σε τραυματισμους σε τέτοιους χώρους.
Ναι δεν ειπα κατι απλα απαντησα σε αυτο που ρωτησε οτι ετσι το εχουμε συνηθως στο μυαλο μας
 
  • Like
Reactions: Sammie


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
θα
Τα άλλα όμως δεν ξέρεις πως θα συμπεριφερθουν..Εμας δύο διαφορετικοί εκπαιδευτές,σε δύο διαφορετικά σκυλιά,μας είπαν τα σκυλοπαρκα είναι Big no..Κ πράγματι,εχω ακούσει τρελούς καυγάδες που οδήγησαν κ σε τραυματισμους σε τέτοιους χώρους.
Γενικά οι εκπαιδευτές δεν τα θέλουν τα σκυλόπαρκα. Κι εμεις παρολο που έχουμε 2 στην περιοχη πάμε 1 φορα το μήνα και αν..ειναι ψιλοσταθεροι οι θαμώνες και ψιλογνωριζομαστε. Αν δω ομως οτιδηποτε περιεργο έχει τυχει να φυγω και στα πρωτα δευτερολεπτα
 
  • Like
Reactions: Sammie


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.234
7.774
Της σουπιας της αρεσαν οι βολτες με το γκρεμλιν και πλεον δε μπορούμε να φύγουμε απο το σπίτι χωρις αυτην. Με το που βάλω λουρι στο γκρεμλιν πετάγεται ολο χαρά (τοσο χαρούμενη δε την βλέπεις αλλες στιγμές) και χωνεται αποπίσω!

Γενικα μοιαζει σα να θαυμαζει το γκρεμλιν, στη βόλτα κοιτάζει ανα 5 δευτερόλεπτα το γκρεμλιν μη της φυγει, ακολουθει τελεια το γκρεμλιν, κανει οτι κάνει το γκρεμλιν και χτες που φοβήθηκε αντι να κρυφτει μας ακολουθούσε, στην αρχη χαρηκα οτι ακολουθούσε εμένα, αλλα φυσικά ακολουθούσε το γκρεμλιν!
Δυστυχως ξεσηκωνει και καποια κακα , πχ γαυγίζει το γκρεμλιν σε σκυλι, κανει και αυτη γαβ που κατα τα αλλα δεν γαυγιζει ποτε. Είναι εκπληκτικο πάντως πως μεταμορφωνεται ενα σκυλι με τους ομοιους του!

ΥΣ. Βρήκαμε επιτέλους και καποιον να του κάθεται σωστα το αδιαβροχο ! Γιατι στο γκρεμλιν ηταν μπουστάκι!

339159969_735618228105852_3284401192606524971_n.jpg339403342_991114335207118_1522566526399115730_n.jpg

Υποψιάζομαι επίσης οτι στη βραχονησίδα ,αν σκεφτούμε οτι αλλη μορφή ζωης δεν υπήρχε και η τροφη απο ανθρωπους ηταν περιστασιακη, τα πετούμενα ηταν εκλεχτος μεζες ....Το μάτι της γυαλίζει, μεταμορφωνεται σε κυνηγο και πετάγεται σαν ελατήριο να πιάσει περιστερια.
 
Last edited:


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Της σουπιας της αρεσαν οι βολτες με το γκρεμλιν και πλεον δε μπορούμε να φύγουμε απο το σπίτι χωρις αυτην. Με το που βάλω λουρι στο γκρεμλιν πετάγεται ολο χαρά (τοσο χαρούμενη δε την βλέπεις αλλες στιγμές) και χωνεται αποπίσω!

Γενικα μοιαζει σα να θαυμαζει το γκρεμλιν, στη βόλτα κοιτάζει ανα 5 δευτερόλεπτα το γκρεμλιν μη της φυγει, ακολουθει τελεια το γκρεμλιν, κανει οτι κάνει το γκρεμλιν και χτες που φοβήθηκε αντι να κρυφτει μας ακολουθούσε, στην αρχη χαρηκα οτι ακολουθούσε εμένα, αλλα φυσικά ακολουθούσε το γκρεμλιν!
Δυστυχως ξεσηκωνει και καποια κακα , πχ γαυγίζει το γκρεμλιν σε σκυλι, κανει και αυτη γαβ που κατα τα αλλα δεν γαυγιζει ποτε. Είναι εκπληκτικο πάντως πως μεταμορφωνεται ενα σκυλι με τους ομοιους του!

ΥΣ. Βρήκαμε επιτέλους και καποιον να του κάθεται σωστα το αδιαβροχο ! Γιατι στο γκρεμλιν ηταν μπουστάκι!

View attachment 77040View attachment 77041
Είναι τόσο γλυκά!!! Πολύ χαίρομαι για το κοριτσι..η αδερφούλα της πώς είναι;;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.234
7.774
Είναι τόσο γλυκά!!! Πολύ χαίρομαι για το κοριτσι..η αδερφούλα της πώς είναι;;
Εχει καποια βελτίωση, ξεκινησε να μαθαίνει το λουρί μεσα στον κήπο, οποτε ευελπιστούμε οτι σε κανα μήνα θα καταφέρει να βγει και εξω. Κατα τ αλλα ομως ενω ειναι σε πετ κηπερ με σκυλια και ανθρωπους δεν εμφανιζει κανενα σημάδι χαρας ουτε διάθεση να επικοινωνήσει με τα αλλα σκυλια. Καθεται μονιμως σε μια γωνια μονη και μαζεμενη. Το καλο ειναι οτι ειναι μεγαλη λιγούρα και σηκώνεται για φαι.
 




Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Εχει καποια βελτίωση, ξεκινησε να μαθαίνει το λουρί μεσα στον κήπο, οποτε ευελπιστούμε οτι σε κανα μήνα θα καταφέρει να βγει και εξω. Κατα τ αλλα ομως ενω ειναι σε πετ κηπερ με σκυλια και ανθρωπους δεν εμφανιζει κανενα σημάδι χαρας ουτε διάθεση να επικοινωνήσει με τα αλλα σκυλια. Καθεται μονιμως σε μια γωνια μονη και μαζεμενη. Το καλο ειναι οτι ειναι μεγαλη λιγούρα και σηκώνεται για φαι.
Μπορει να ξεκλειδώσει και στην επικοινωνία αργότερα. Τα σκυλάκια αυτά ούτως ή άλλως έχουν αργή εξέλιξη..