Kαρκίνος και επιληπτικές κρίσεις


Whitefang

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2008
250
12
Κοζάνη
Βόρεια της Γέφυρας τού Ουράνιου Τόξου

Φίλε, όπως λέει και το ποίημα όλα τα σκυλιά όταν φεύγουν περνάνε τη Γέφυρα τού Ουρανίου Τόξου και πάνε στο μέρος πού περιμένουν την άφιξη τού αφεντικού τους. Εκεί ξαναενώνονται για πάντα.

Υπάρχει μέρος γιά Λάμπραντορ και Γκόλντεν, σ' ενα ρηχό ποτάμι με μπαλάκια τού τέννις πού πετάνε με δικά τους φτερά. Υπάρχει μέρος για Αυστραλέζικα και Μπόρντερ Κόλλευς, με πρόβατα και χήνες να μαζέψουν.

Να ξέρεις ότι τα χάσκυς πάνε Βόρεια από κεί. Στα φώτα τού Βόρειου Σέλας, στην Aurora Borealis, βόρεια της Γέφυρας τού Ουράνιου Τόξου.

http://www.dogforum.gr/v2/album.php?albumid=490&pictureid=5033

 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
από την αρχή του αυτό το τόπικ με έχει αρρωστήσει :(

Λυπάμαι για τη Φρίντα σου Γιάννη, δεν μπορούσες να κάνεις κάτι άλλο και επιτέλους ξέχνα αυτά που είπες το καλοκάιρι δεν φταις εσύ ηταν να γίνει :(
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εγω παλι ξερω πως δεν εφυγε για να σε τιμωρησει :)
Το οτι την αγαπουσες φαινεται στην μετανια σου για τα λογια που της ειπες καποτε, και μαλλον πανω στα νευρα σου.
Η Φριντα ηταν 13 ετων, ειναι σαν ανθρωπος 90 ετων. Εζησε πολλα χρονια :)
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
Γιαννη... καταλαβα οτι πανω κατω κατι τετοιο ειπες αλλα σκεψου λιγο κατι...
Αν εχεις ΤΟΣΗ δυναμη στο συμπαν ωστε η ευχη σου να βγαινει αληθινη, δεν ευχηθηκες να γινει καλα; εστω και μια φορα;;; δεν ευχηθηκες να ζουσε; ποσα δεν εχεις ευχηθει και δεν εγιναν; Λες ξαφνικα το συμπαν να ειπε, ε, ας κανω αυτο πυ ευχηθηκε ο Γιαννης. ΛΕς να ειναι ΤΟΣΟ αδικο το συμπαν που για να σε τιμωρησει, να στερησει τη ζωη απο το σκυλακι; οχι. ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ.

Μην εγκλοβιζεσσαι σε λανθασμενες σκεψεις. Αντιλαμβανομαι οτι ειναι σταδιο. Εγω θελω απλα να μην διαρκεσει πολυ...

αντιλαμβανομαι οτι νιωθεις τυψεις...Ολοι οσοι αγαπαμε, το εχουμε περασει και θα το περναμε. Δεν ειμαστε αγιοι , δεν ειμαστε τελειοι. Στην τελικη αναλογισου: τη στιγμη που ηταν να αποδειξεις αν αγαπας και ποσο και πως, τι εκανες; εβαλες τον εαυτο σου ΔΕΥΤΕΡΟ.

Οι πραξεις μετρανε πολυ περισσοτερο απο τα λογια και πολυ πολυ πιο πολυ απο τις σκεψεις. Η υστατη σου ενεργεια εδειξε το μεγαλειο σου. Δεν εχουν ολοι τα κουραγια... Ας μην καθησω αν σου αναλυσω με παραδειγματα γιατι δεν εχει και ουσια να το κανω, κι αν εχει καποια, σιγουρα οχι τωρα...

Βρες τη δυναμη να κρατησεις αυτη την αγαπη που αποδεδειγμενα εχεις, και να θυμασαι οτι καπου εκει εξω ειναι ενα σκυλακι που περιμενει ΕΣΕΝΑ και ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ.

Ολοι βιωνουμε την απωλεια αγαπημενου μας. Ειτε σκυλου ειτε ανθρωπου. Αυτο που επιθυμω να σου δωσω να καταλαβεις εστω και καποια αλλη στιγμη, ειναι πως ο πονος αυτος περναει μονο αν διοχετευσεις την αγαπη αυτη αλλου, σα συνεχεια μιας αλυσιδας... ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΝ μπλεχτεις στα διχτυα της αυτοκριτικης της τοσο αδικης. Σε αδικεις, ειλικρινα. Βρες τη δυναμη να σταθεις στα ποδια σου, επαξιο φιλαρακι και αφεντικο της Φριντας σου...Αν σε ειχε για αδυναμο, τωρα θα ησουν κρουτον δαγκωμενος προ πολλου απο την ιδια. Κ τωρα θα ηταν καπου χωρις την ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ.

Δεν θελω τιποτε αλλο απο το να μην σε αφησω να μεινεις πολυ στη θλιψη. Εχω μεινει εκει, εχω βουλιαξει και παραλιγο να πνηγω...Γι αυτο και σου γραφω εδω, γι αυτο και επιμενω.

μια ζεστη ζεστη αγκαλια να παρεις δυναμη.
 
Last edited:




laika

Active Member
13 Φεβρουαρίου 2010
32
0
καλο ταξιδι φριντα, κι ας μη σε ηξερα ενιωσα αυτες τις μερες σα να σε ξερω χρονια, μεσα απο σενα πηραμε κουραγιο κι ελπιδα, να μας περιμενεις οταν θα ερθουμε κι εμεις στο ζουγκλοπαραδεισο, θα χουμε πολλα να πουμε πολλα κοινα να μοιραστουμε..

Γιαννη δεν εχω λογια πραγματικα.. λυπαμαι που δεν ειχα ανοιχτο το pc να διαβασω τα ποστ σου και να σου γραψω κι εγω μια λεξη, εστω και χωρις νοημα να ξερεις οτι καποιος ειναι εκει και σ ακουει.. περασα το ιδιο λιγες μερες πριν και ησουν εκει.. πηρες την πιο σωστη αποφαση φιλε μου, ξερω ποσο οδυνηρο ειναι να βλεπεις αυτον που αγαπας να υποφερει κι εγω ξεσκονισα το φτυαρι μου τη νυχτα της κυριακης μετα την τεραστια κριση, η Λαικα ομως ηταν τυχερη και την ξεπερασε.. απο τοτε ομως ζω με το φοβο οτι μπορει να το ξαναπαθει κι εχω τα παντα ετοιμα για την ευθανασια.. να σκεφτεσαι οτι και ενα μηνα, μια βδομαδα, εστω και μια μερα αν κερδισε με τη δικη σου βοηθεια και το δικο της αγωνα θα της ειναι αρκετο..

α και μην ακουω βλακειες.. αυτα που λεμε στα νευρα μας δεν ισχυουν.. εδειξες την αγαπη σου και με το παραπανω απο το πως της φερθηκες οταν σε ειχε αναγκη.. μην αφησεις μια κακια στιγμη να σε δηλητηριαζει.. η φριντα θα ναι παντα διπλα σου, οσο καιρο θα χεις τη μνημη της να σε συντροφευει θα ειναι ο φυλακας αγγελος σου..

κουραγιο.. ξελεγασαμε το χαρο, αλλα αυτος ηταν παντα εκει και μας εκλεινε το ματι, το ξεραμε απο την αρχη....
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Γιαννη καλο κουραγιο. Να σκεφτεσαι οτι περασες 13 ολοκληρα και ευτυχισμενα χρονια με την Φριντα σου, της εδωσες οτι καλυτερο μπορουσες και πλεον εφυγε και δεν ταλαιπωρειται πια.

Σε συμπονω!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
δν ειμαι αξιος για κουταβι ...
Mικρέ... μακάρι να ήταν κι άλλοι σαν κι εσένα και να έκαναν αυτά που έκανες! Εγώ θεωρώ εξαιρετικά τυχερό το επόμενο σκυλί σου :)
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Καλο ταξιδι ομορφια μου:(
Γιαννη,λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια σου, κουραγιο, να τη θυμασαι παντα με χαμογελο την κουκλα σου!
Ο,τι και να ειπες θα σε εχει συγχωρησει, ησουν τα παντα γι' αυτην!!!!
 








sofos_vet

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2010
79
1
33
Τα θερμά μου συλληπτήρια Γιάννη.. η αγάπη σου και η σκέψη σου για το σκυλί σου θα το συντροφεύουν για πάντα.. κουράγιο ..
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Και γω δεν το έχω ζήσει..αλλά τρέμω την ώρα που θα χρειαστει...να το περάσω.
Πάρε κουτάβι...ακούγεται άσχημο...αλλά δεν είναι. Τη Φρίντα δεν θα τη ξεχάσεις ΠΟΤΕ..αλλά τουλαχιστον θα έχεις να ασχολείσαι με ένα καινούργιο πλασματάκι.
Μην τρελλαίνεις τον εαυτο σου με τύψεις...
Όλοι μας έχουμε θυμωσει με τα σκυλιά μας...και τα έχουμε διαολοστείλει κάποιες φορές...
Αυτο δεν σημάινει ότι δεν τα λατρεύουμε...
Πρέπει να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο...
Με το να παρεις άλλο σκυλί δεν σημαινει ότι ξέχασες τη Φρίντα...
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Πάρε κουτάβι...ακούγεται άσχημο...αλλά δεν είναι. Τη Φρίντα δεν θα τη ξεχάσεις ΠΟΤΕ..αλλά τουλαχιστον θα έχεις να ασχολείσαι με ένα καινούργιο πλασματάκι.
Μην τρελλαίνεις τον εαυτο σου με τύψεις...
Όλοι μας έχουμε θυμωσει με τα σκυλιά μας...και τα έχουμε διαολοστείλει κάποιες φορές...
Αυτο δεν σημάινει ότι δεν τα λατρεύουμε...
Πρέπει να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο...
Με το να παρεις άλλο σκυλί δεν σημαινει ότι ξέχασες τη Φρίντα...
Ακριβώς! Δεν ξέχασα ποτέ το προηγούμενο σκυλάκι μου αλλά με το που ήρθε το κουτάβι στο σπίτι έπρεπε να ασχοληθώ τόσο πολύ μαζί του που δεν είχα καιρό να τη σκέφτομαι συνεχώς.

Ξυπνάς η επιστρέφεις από τη δουλειά και δεν βρίσκεις το σπίτι άδειο, υπάρχει ενα πλασματάκι που σου κάνει χαρές.
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
νιωθω πως θα προσωσω την φριντα. αν πιστευετε στισ ψυχουλεσ θα σασ πω το εξησ. χτεσ μπηκε ενασ πεταλουδακι μικρο στο σπιτι μ τπ βραδυ. ξαναλεω οπωσ κ αν ειμαι εγω κ στα ορια μ π εχω φτασει κ αν τα ξεπερασω , ειμαι ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ κ σασ μιλαω. οτι κ αν μ συμβει δν προκειται να πεθανω. αλιμονο απο το κοριτσι μ. :)
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Δεν είναι προδοσία.

Εγώ πήρα την Κάρλα μια εβδομάδα αφότου πέθανε ο Γιώργος. Είδαμε ότι δε μπορούσαμε ούτε στο σπίτι μας να πάμε - κάθε μέρα μετά τη δουλειά ψάχναμε που θα βολοδέρναμε γιατί δεν θέλαμε να μπούμε στο σπίτι μας!

Κάθε σκυλί είναι μοναδικό. Δεν είναι αντικατάσταση.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22