Furminator


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Μην το χρησιμοποιείς συχνά. Το χρειάζεται το υπόστρωμά του.
 




Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Η χτενα ειναι απιστευτη τον εκανα λουξ το κυριο Αλπεν μας...τον πλακωσα και στα μυλοξιδα και εχει γινει πρωτο γαμπρος. Μορφονιός....
ε βάλε και καμιά φωτό να θαυμάσουμε το αποτέλεσμα! :)
 








jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Θα του καταστρέψεις το τρίχωμα
αν και έχω διαβάσει όλο το θέμα και νομίζω ότι θα το πάμε ένα replay μπαίνω στον κόπο να απαντήσω μιας και αναφέρθηκες σε εμενα.


Δηλαδή τόσοι σε όλο το κόσμο που το χρησιμοποιούν καταστρέφουν το τρίχωμα του σκύλου τους?
Γραφουν και ξαναγράφουν ποσο μαμει και δέρνει γιατί καταστρέφει?
Σίγουρα κόβει,τραβάει κάνει δείχνει ράνει..... το ίδιο κάναν και οι άλλες που είχα. το πρώτο χτένισμα ήταν με την χτένα αυτή με τα αραιά δόντια (που μοιάζει σαν τις δικες μας κάπως) και γινόταν "ξυλωτο" το πρώτο χέρι....
Αυτό που είδα στα χερια μου σαν υφή τριχώματος είναι ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα που είχα και με τις υπόλοιπες χτένες που τον έκανα έως τώρα.
μονο που πριν έκανα 30-35 λεπτά και τώρα κάνω 8-10 λεπτά.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
...το πρώτο χτένισμα ήταν με την χτένα αυτή με τα αραιά δόντια...
Εγώ σ'αυτή έχω καταλήξει, ότι κάνει την καλύτερη δουλειά απ'όλες, χωρίς να καταστρέφει την γούνα μας. Το τσουγκρανάκι μου, όπως λέω. Και δεν λειτουργεί όπως το furminator. Αφαιρεί ότι είναι ήδη νεκρό από το υπόστρωμα και απλώς ψάχνει δρόμο για να φύγει. Ενώ το furminator, λειτουργεί σαν λεπίδα. Εγώ θα το χρησιμοποιούσα μία, το πολύ δύο φορές τον χρόνο, κι ούτε. Και πρόσεχε, με απαλές κινήσεις, όχι με δύναμη. Γιατί μπορεί μαζί με το υπόστρωμα, να φύγει και δέρμα. Και μην τρέξεις να μου πεις, ότι δεν γίνεται, γιατί...μια χαρά γίνεται.
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
οσο χτενιζα με το furmi τσεκαρα και με αυτη να δω τι γινεται. το τελευταιο χερι με αυτη το εκανα.
σου ειπα εχω διαβασει για το furmi αρκετα. δεν εχω σκοπο να καραφλιασω τον σκυλο μου.
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Εγώ σ'αυτή έχω καταλήξει, ότι κάνει την καλύτερη δουλειά απ'όλες, χωρίς να καταστρέφει την γούνα μας. Το τσουγκρανάκι μου, όπως λέω. Και δεν λειτουργεί όπως το furminator. Αφαιρεί ότι είναι ήδη νεκρό από το υπόστρωμα και απλώς ψάχνει δρόμο για να φύγει.
αυτο εννοεις?
Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://external.webstorage.gr/images/0681860/VOURTSA-MIAS-OPSEWS-22101582-1440-0681860.jpg

εμενα αυτο δεν μου αφαιρει κ πολλες τριχες.
Το κανω κ κοντρα , δεν ξερω αν πρεπει ομως, παντως βγαζει περισοτερες τριχες ετσι
 




Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
δεν νομιζω.
εγω εννοω αυτο παντως.
Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://www.petmania.gr/images/detailed/xtena-gia-makria-trixwmata-skilou-kai-gatas.jpg

νομιζω οτι εσυ πρεπει να ψαχτεις για κοντοτριχα σκυλια
αυτο μου φαινεται πολυ καλυτερο!!
Δεν κουρευει αυτο ,ετσι?

Κ εγω αυτο καταλαβα ,δεν το εχω πολυ καιρο αυτο,αλλα καταλαβα οτι δεν κανει για μενα.
Αυτο που εδειξες ισως να κανει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
αυτο εννοεις?
Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://external.webstorage.gr/images/0681860/VOURTSA-MIAS-OPSEWS-22101582-1440-0681860.jpg

εμενα αυτο δεν μου αφαιρει κ πολλες τριχες.
Το κανω κ κοντρα , δεν ξερω αν πρεπει ομως, παντως βγαζει περισοτερες τριχες ετσι


Pano, αν συγκρίνεις τα avatar μας, θα καταλάβεις γιατί εγώ πίνω νερό στ'όνομά του, κι εσένα σου είναι άχρηστο :D
 




Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
να βγω λιγο ακομη οφ-τοπικ κ να ρωτησω ποιο κανει για την τσιλα??:)
 






aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Εγω χρησιμοποιω furmi απ οταν ηταν κουταβι, ουδεποτε αντιμετωπισαμε προβλημα. Το τριχωμα της παντα ειναι στο σωστο μηκος, λαμπερο και υγιες.

Φυσικα οπως ολα τα προιοντα θελει κι αυτο σωστη χρηση! Αν το αγορασεις και το χρησιμοποιεις καθε μερα θα το καραφλιασεις, λογικο ειναι


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
μεχρι πριν αρχισει να αλλαζει το τριχωμα του η βουρτσα που του ειχα τυπου furminator ηταν καλη..τωρα που πεφτει ομως το τριχωμα του δεν μου εκανε καλη δουλεια γιατι δεν εισχωρουσε βαθια μεσα στο τριχωμα..ασε που ειχε και μερικους κομπους το τριχωμα και αντε να τον χτενισεις αφου ψιλοπονουσε κιολας οταν τραβουσε το τριχωμα..χθες αγορασα μια αλλη χτενα και την δοκιμασα με πολυ καλο αποτελεσμα και με ικανοποιησε απολυτα..εβγαλα τουλαχιστον για 1 μαξιλαρι μαλλι..χαχαχα..και εβγαζε πολυ ευκολα το νεκρο τριχωμα,ειτε ηταν σε κομπους ειτε οχι..και δεν εδειξε να τον ποναει ιδιαιτερα οταν τον χτενιζα και καθοταν πιο ευκολα να τον χτενισω σε σχεση με την αλλη του τυπου furminator..η χτενα που πηρα ειναι αυτη:
http://www.pet4u.gr/Product/585/htena_tsoykrana_gia_masaz_me_13_makrya__12_konta_dontia
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
εμενα μου εκανε μια τυπου furminator η φιλεναδα μου για να την δοκιμασουμε ποσο θα αντεξει και χτενιζω καθε μερα και μια χαρουλα ειναι,η giant που χρειαζομαι εγω εχει 77 ευρουλακια και δεν δυναμαι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf