Αγγελίες


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Chloe said:
ΑΡΧΗΓΟΣ ΝΕΑΡΗΣ ΠΕΝΤΑΜΕΛΟΥΣ ΣΥΜΜΟΡΙΑΣ 3,5 ΜΗΝΩΝ , ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ, ΓΕΡΟΣ, ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟΣΩΜΟΣ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ, ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΑΣ ΣΕ ΚΗΠΟ Ή ΚΤΗΜΑ, ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ….ΜΑΛΑΜΑ!ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΣ, ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΩΜΕΝΟΣ, ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΜΟΡΦΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ!
(δεν χαρίζεται. ΠΩΛΕΙΤΑΙ!)
Chloe που τη βρηκες αυτη να ΠΩΛΕΙΤΑΙ?????στείλε μου πλιζ pm!!
Τα χω προωθησει αυτα τα σκυλια,ήταν 6-7 κουταβια,που υποτίθεται παρατησαν σε καποιον... :?
 




Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Oχι ενταξει,κατα λάθος μπηκε στα πωλειται.(Το ξερω,το συγκεκριμενο site,οταν καταχωρείς αγγελια σου βγαζει πρωτη επιλογη στις κατηγορίες ΠΩΛΕΙΤΑΙ και μπορει να ξεχασαν να το βαλουν ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ.Ολα τ αδερφακια του είναι στα χαριζονται παντως!) :D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Όπως αποδείχθηκε η παραπάνω αγγελία μπήκε ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ στην ενότητα "πωλούνται" ενώ έπρεπε να μπουν στην ενότητα "χαρίζονται" στο σχετικό σάιτ.
Λυπάμαι που τη θεώρησα αστεία, με συγχωρείτε!

Edit: το έσβησα κι απ' το προηγούμενο ποστ μου

new!

- ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟΣ ανταλλάσσεται με 2 Τζακ Ράσελ
(γιατί δύο? Αν υπολογίσεις το βάρος του πρέπει να ζητήσει καμιά δεκαριά!)

- ΜΑΛΤΕΖ Toy, 4 μηνών, εμβολιασμένο, με τσιπάκι, τιμή 400 ευρώ
(το standard πώς να είναι άραγες?)

- ζητω να ανταλλαξω το μηχανακι μου ειναι yamaha crypton με ενα μινι τσιουαου ή μαλτεζακι μεχρι 2,5κιλα.ο λογος που ζητω ενα μικρο σκυλακι ειναι γιατι μενω στον 3οροφο και ο αντρασ μου δεν θελει μεγαλοσωμο.πιστευω ουτε η σπιτονοικοκυρα μου
(τσιΟΥΑΟΥ! Θέλω μια γιαμάχα!!!)

- Σεττερίνα ψάχνει τρυφερό άντρα. Περιοχή Ηλιούπολη Αθήνας. Φωτογραφία απαραίτητη!!
(τρυφερός, αλλά να βλέπεται πάνω απ' όλα!)

- λατρευω τα pitbull αλλα δεν εχω τα χρηματα να αγορασω,γι΄αυτο ζητω να μου χαρισουν ενα αρσενικο καθαροαιμο μεχρι 1μηνος κ υποσχομαι να το φροντιζω
(δύο μηνών δεν το θέλει ο @$)*(*%)& :evil: )
 


galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
Chloe said:
(τσιΟΥΑΟΥ! Θέλω μια γιαμάχα!!!)
ααχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ,αχαχαχαχαχχ,σκασε πιαααααααααα
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Chloe said:
- ζητω να ανταλλαξω το μηχανακι μου ειναι yamaha crypton με ενα μινι τσιουαου ή μαλτεζακι μεχρι 2,5κιλα.ο λογος που ζητω ενα μικρο σκυλακι ειναι γιατι μενω στον 3οροφο και ο αντρασ μου δεν θελει μεγαλοσωμο.πιστευω ουτε η σπιτονοικοκυρα μου
(τσιΟΥΑΟΥ! Θέλω μια γιαμάχα!!!)
:lol: :lol: :lol: αχαχαχαχαχαχα μου θυμιζει λιγο το χαριζω τη γιαγια μου για ενα play station 2...
Δν παει καλα ο κοσμος καθολου καλα!
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Καλά, οτι δεν πάει καλά ο κοόσμος είναι γεγονός.....

Τα σχόλια σου όμως Χλόη είναι όλα τα λεφτα! :lol:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Να συνεχίσω ή σας κούρασα?

- ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ 3ΧΡΟΝΩΝ .ΟΠΟΙΟΣ ΧΑΡΙΖΕΙ ΚΟΥΤΑΒΙ ΘΥΛΗΚΟ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ...
(μην παραλείψει!)

-NTOΜΠΕΡΜΑΝ exo arseniko 3.5 xronon. an endiaferese gi zeugazoma BYB epoikinonise mazi mou
(είμαι ByB με τα όλα μου. Σπίτι μου ή σπίτι σου?)

- Κούκλος καθαρόαιμος γερμανικός ποιμενικός 40 κιλών ζητάει απεγνωσμένα τον έρωτα στα μάτια μιας όμορφης σκύλας, κατά προτίμηση βελγίδας ή γερμανίδας.
(χατήρια δε χαλάμε!)

- ΠΙΤ ΜΠΟΥΛ ή Ντόγκο Αρτζεντίνο, θηλυκό, ζητείται για ζευγάρωμα με Πιτ Μπουλ διασταύρωση με Ντόγκο Αρτζεντίνο
(μη χαλάσουν τα αίματα!)

-
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Chloe said:
-NTOΜΠΕΡΜΑΝ exo arseniko 3.5 xronon. an endiaferese gi zeugazoma BYB epoikinonise mazi mou
(είμαι ByB με τα όλα μου. Σπίτι μου ή σπίτι σου?)
Και καλά αυτό είναι σπέσιαλ ζευγάρωμα όχι ότι κι ότι!! :lol: :lol:
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Γουστάρω αγγελίες (έχει πέσει και μπόλικη ζέστη!)

-ΓΙΟΡΚΣΑΙΡ ΤΕΡΙΕ 6 μηνών, θηλυκό, μητέρα Πομεράνιαν, εμβολιασμένο, πωλείται 150 ευρώ
(ένα τέτοιο γιόρκι θέλω!)

- ΚΑΝΙΣ ΓΚΡΙΦΟΝ αρσενικά και θηλυκά, 1 μηνός, λευκό, τιμή 250 ευρώ
(ημίαιμα μεν, δίχως χιλιόμετρα δε, όπως θα 'λεγε και η Νοέλα!)

- ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ θηλυκό, γερμανικό ποιμενικό, διασταύρωση με λαμπραντόρ, ζητεί τετράμηνη φιλοξενία με αρσενικό λυκόσκυλο, ο ιδιοκτήτης να διαθέτει αυλή και κήπο, παρέχεται διατροφή
(και σε τέσσερις μήνες διπλή βρε!!!)

- ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ με πίνσερ, καθαρόαιμα κουτάβια, πωλούνται
(τα πουλάει μην και τα πάρει κανάς μη ζωόφιλος? Θυμάστε?)

- ΖΗΤΩ να μου χαρίσουν, Λαμπραντόρ έως 8 μηνών, εμβολιασμένο, με μικροτσίπ, στειρωμένο
(απ' ούλα!)

- Ειμαι ο Χακι 6 χρονων μεγαλοσωμος pit bullινος πανεμορφος , υπεραγαπησιαρης αλλα και μοναχικος. Ψαχνω χρονια το ταιρι μου αλλα δεν το βρισκω.Προτιμω Pit bullινα για να αποκατασταθουν τα τεκνα μου το ιδιο αγαπησιαρα και ας εχει το πανω χερι...Οποια με αγαπησει γι αυτο που ειμαι ας επικοινωνησει με την θετη μαμα μου στο....
(έχω μια εγώ... πολύ bitch! Ποιο πάνω χέρι? Μαστίγιο θα φέρει!)

- ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΠΕΡΣΙΚΑ ΓΑΤΑΚΙΑ, ΑΤΑΚΤΑ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΕΝΑ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΣΕΙ ΤΑ 3 ΜΑΣ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΒΡΗΚΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥΣ ΜΕ ΜΑΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ..ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΩΜΑ ΓΚΡΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΥΣ ΠΕΡΣΙΚΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΟΛΛΑΝΔΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ ..Η ΑΞΙΑ ΜΑΣ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ...ΑΛΛΑ ΜΕ 350 ευρω ΤΟ ΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑ8ΑΡΙΣΕΙ...!
(ναι, οκ για γάτες λέει, αλλά τι σας λέει το ποιηματάκι???)

- exw ena american staffordshire terrier me pedigree kai psaxnw skila idias ratsas h pit bull h oti alli ratsa kai n einai gia zevgarwma
(θα του πάω το κανίς μου)

- ειμαι μπιγκλ με τζακ ρασσελ ζητω κοπελα οποισδιποτε ρατσας για να κανουμε παιδακια
(θα του στείλω τη γάτα του γραφείου)

- eimai enas aksiolatreytos shar pei(tsos)kai psaxnw mia aksiolatreyth shar pei(tsa)!
(είσαι για τον shar pe (outso) )

KAI TO ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΑΕΙ.....
- Πολουνται κουταβια
(τρεχάτε!)
 


dali

Well-Known Member
5 Ιουνίου 2008
335
0
37
Διόνυσος
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? ίσως φανεί λίγο χαζό αλλά τι είναι το ΒΥΒ? Προσπαθώ να καταλάβω τι εννοείτε αλλά... :oops: :oops:
 




EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
ασχετο αλλα αν κοιταξουμε στις αγγελιες υπαρχει και ενας λαγωνικος αφγανισταν 7 ετων που ζηταει νυφη και τον λενε αμλετ :?: :? :?
τι να υποθεσω? :lol: :lol: :lol:
παντως εστειλα μειλ στο μειλ που ειχε και αναμενω απαντηση 8)
 




Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Επαναφέρω το θέμα στις αγγελίες.
Βλέπω λοιπόν από τον ίδιο χρήστη τις παρακάτω αγγελίες:

ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ ΚΟΥΤΑΒΙΑ
Τιμή: 350 €
Email επικοινωνίας:

ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΧΡΩΜΑ ΜΠΕΖ 3 ΑΡΣΕΝΙΚΑ 4 ΘΗΛΥΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΟΜΕΝΑ ΤΗΛ:



ΣΠΙΤΣ (ΜΙΝΙ)
Τιμή: 350 €
Email επικοινωνίας:

ΣΠΙΤΣ ΜΙΝΙ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΟΜΕΝΑ ΤΗΛ:


ΠΟΙΝΤΕΡ ΚΟΥΤΑΒΙΑ
Τιμή: 300 €
Email επικοινωνίας:

ΠΟΙΝΤΕΡ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΑ ΑΙΜΑΤΑ ΓΟΝΕΙΣ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΟΜΕΝΑ ΑΣΠΡΟ-ΚΑΦΕ ΤΗΛ:



ΚΑΝΙΣ ΚΟΥΤΑΒΙΑ (ΜΙΝΙ) Τιμή: 300 €
Email επικοινωνίας:

ΚΑΝΙΣ ΚΟΥΤΑΒΙΑ (ΜΙΝΙ) ΛΕΥΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΟΜΕΝΑ ΤΗΛ:

Αξίζει να δείτε και φωτό του κανίς...


ΜΑΛΤΕΖ ΚΟΥΤΑΒΙΑ
Τιμή: 400 €
Email επικοινωνίας:

ΜΑΛΤΕΖ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΟΜΕΝΑ ΤΗΛ


Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο τον...πολυεκτροφέα.
Γειά σας,είδα την αγγελία σας στο... κλπ κλπ.
Αλλα είδα ότι εχετε διάφορες ρατσες.

Ναι βεβαια,λέει,όλα οσα είδατε τα εχω,ειμαστε εκτροφείο.

<<Τα λαμπραντόρ εχουν ''φύγει'' βεβαια,αλλά έχουμε μικρόσωμα:
Σπιτζ,μίνι σπίτζ,κανίς,μαλτέζ,γκριφόν-κανίς.>>

Ωπα λεω,εδώ είμαστε.Τι εννοείτε γκριφόν-κανίς του λεω,αυτό δεν είναι μίξη,ημίαιμο.
Δεν απαντάει ναι ή όχι.Λέει είναι σαν τα κανίς αλλα πιο δυνατά στο σώμα τους.Ναι λεω αλλα είναι ημίαιμο.
Παλι δεν απανταει ναι ή όχι,λέει όμως αυτά τα πουλάω φθηνότερα.Είναι η μάνα γκριφόν-κανίς και ο μπαμπάς καθαρόαιμος κανίς.
Οχι του λεω δε θέλω ημίαιμο.

<<Μετά πάμε σε σπιτζάκι>>(Ελεος,λες και αγοράζεις και γω δεν ξερω τι.)

Εσείς είστε εκτροφέας,τον ρωταω.Ναι λεει.(Σε νησί.)

Θα το ξανασκεφτώ και θα σας παρω,του λέω.

....

Αυτός ο άνθρωπος τώρα είναι ένας νόμιμος εκτοφέας?Εχει γραμμένα όλα αυτα τα σκυλιά στο ΚΟΕ?(Και το κανις γκριφον? :lol: )
Και πώς μπορεί να βγάζει ''καλά'' σκυλιά με τόσες ρατσες?

Απλά έχει από 6 ρατσες που πουλάνε και ζευγαρωνει ζώα...

Οποιος θελει το τηλ...μου στελνει pm.Είναι οτι πρεπει για φαρσες. :D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Συγγνώμη έχει εγγράψει και τα γκριφόν κανίς? :lol: :lol: :lol: :lol:
Δηλώνει και γέννες γκριφονκανισιακίων? :lol: :lol: :lol: :lol:

Οκ είναι ένας παπιμιλλάς εγγεγραμμένος στον ΚΟΕ. Λαμπρά. :(
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Τα έχει όλα και συμφέρει. Πολυκατάστημα, και με φωτογραφίες σκυλιών άλλων. :evil:
 


vasilis chios

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2008
68
0
Χίος
www.doberman.gr
Εδώ τα καλά Ντόμπερμαν!!!

Πάρε κόσμεεεε, πάρε να 'χεις!!!

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ 2 μηνών, άριστα, εισαγωγής, γιγαντόσωμα, ιδανικοί φύλακες, κατάλληλα για παιδιά, πιστοποιητικά FCI και γραπτή εγγύηση υγείας και μορφολογίας
2 μηνών γιγαντόσωμα.. Δεν φαντάζεσε οταν πάνε 2 χρονών... Μπουλντόζες

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ 40 ημερών, αρσενικό και θηλυκό πολύ καλοί φύλακες, με εμβόλια και passport πωλούνται
40 ημερών και καλοί φύλακες... Αυτά μεγαλώνουν κι άλλο;

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ (5) μεγαλόσωμα 29, 50 ημερών καθαρόαιμα, γιγαντόσωμα, εκθεσιακά ιδανικά για φύλακες
Απ όλα..!!

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ 2 ετών αρσενικό εμβολιασμένο, πωλείται μαζί με την μητέρα 500 ευρώ
Αν θέλετε και τον πατέρα, +100 ευρώ :lol:

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ 2,5 μηνών, καθαρόαιμο, εμβολιασμένο, με κομμένα αυτιά και ουρά, πολύ καλός φύλακας, σε ζωόφιλους, τιμή 250 ευρώ
2,5 μηνών αυτό και καλός φύλακας!!

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ αρσενικό μεγαλόσωμο, 4 ετών, εκπαιδευμένο, με βραβεία ΚΟΕ, με τσιπ και πλήρη εμβόλια
Αυτό μάλιστα..

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ αρσενικό, κουτάβι, 5 μηνών, εισαγωγής, καφέ, εξαιρετικής μορφολογίας, με FCI, Pedigree, microchip, τιμή 500 ευρώ Εξαιρετική μορφολογία!! 100 ευρώ ανα μήνα!! Βιαστήτε γιατι τον επόμενο μήνα θα κοστίζει 600

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ καθαρόαιμα, κουτάβια, 55 ημερών, εμβολιασμένα, κομμένη ουρά, πωλούνται.
τιμή συζητήσημη, έλα τώρα 'συ.. Αναλογα με τα extra που θα έχει πάει και η τιμή..

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ καθαρόαιμο, θηλυκο 18 μηνών, σπάνιου χρώματος μπλε, κατάλληλο για φύλακας και αναπαραγωγή, μόνο σοβαρές προτάσεις .
18 μηνών κατάλληλο για αναπαραγωγή.
Βιαστήτε, πέρασαν 18 μήνες χωρίς να γεννήσει ούτε μία φορά

ΝΤΟΜΠΕΡΜΑΝ μαύρο και καφέ, 60 ημερών, μεγαλόσωμα, κομμένες ουρές, καλής μορφολογίας, με χαρτιά
60 ημερών, μεγαλόσωμα..
 


malfurionjr

Member
27 Ιανουαρίου 2008
18
0
korinthos
ονοματα παιδια ονοματα το χωμα και οι φωτογραφιες με αφηνουν αδιαφορω αν δεν ξερω πιως ειναι.
ΟΛΟΙ κυνοφιλοι ειμαστε ο καθενας με των τροπο του αλλα να ξερουμε και πιωσ ειναι πιως και τη τροπο εχει διαλεηει να εκφραζει τα κυνοφιλικα του εσθηματα