Πού κοιμάται ο σκύλος σας;

Που κοιμάται ο σκύλος σας;

  • Στο κρεβατάκι του στο δωμάτιό μου

    Votes: 85 26,0%
  • Στο κρεβατάκι του σε άλλο μέρος του σπιτιού

    Votes: 45 13,8%
  • Στο κρεβάτι μου

    Votes: 65 19,9%
  • Όπου να 'ναι

    Votes: 38 11,6%
  • Έξω, σε κενέλ

    Votes: 17 5,2%
  • Έξω, ελεύθερος

    Votes: 24 7,3%
  • Σε crate

    Votes: 37 11,3%
  • Κάπου αλλού (γράψτε πού)

    Votes: 16 4,9%

  • Total voters
    327



D

Deleted member 14614

Guest
Στο κρεβατάκι του στο δωμάτιό μου. Μόνος του το αποφάσισε, αν και είχα σκοπό να τον "πείσω" να κοιμάται εκεί, σε περίπτωση που ήθελε αλλού. :rolleyes:
 


maxoskulo

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
102
4
Εμένα από την πρώτη μέρα που είδε το κρεβατάκι του το λάτρεψε!Δεν χρειάστηκε καν να προσπαθήσω να τον κάνω να το συνηθίσει...(και δεν είναι και "κανονικό" κρεβάτι, δηλαδή αγορασμένο, έχω βάλει γύρω γύρω ένα λούτρινο φίδι από τα jumbo -αυτά που μπαίνουν κάτω από τις πόρτες για να μην μπαίνει αέρας- μέσα ένα μαξιλάρι,για να είναι ζεστά και μαλακά, και από πάνω έχουμε 3-4 σεντόνια για να έχουμε να αλλάζουμε)Και κοιμόμαστε στο ίδιο δωμάτιο επίσης από την πρώτη στιγμή!
 


Lucas..

Active Member
13 Οκτωβρίου 2013
39
0
Πλέον κοιμάται στο κρεβάτι μαζί μου. Κολλάει δίπλα στα πόδια μου και πως τα καταφέρνει ο κερατάς και με στριμώχνει στον τοίχο κάθε βράδυ... άμα ξυπνήσω και τον σπρώξω για να τεντωθώ η κακομοίρα, νευριάζει κιολας και μου γρυλίζει...

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Η δική μας (όπως και η μακαρίτισα, η προηγούμενη σκυλίτσα μας), το βράδυ έρχεται στο δωμάτιό μας;) και κοιμάται στο (δικό της) στρωματάκι. Το bullmastiff έχει ανάγκη να είναι κοντά στους ανθρώπους του.

Το crate της υπάρχει στο σαλόνι και εκεί κοιμάται και χουζουρεύει όποτε θέλει (αν δεν έρθει δίπλα στην πολυθρόνα μου να ξαπλώσει, ή όταν δεν παίζει με το γάτο μας:)), στην υπόλοιπη διάρκεια της ημέρας.

Τα απογεύματα (τώρα την Ανοιξη) της αρέσει πολύ να ξαπλώνει στο μπαλκόνι και να λιάζεται:D.
Μιάς και το είδα ξανά το θέμα, να κάνω ένα update...

Ο δε Casper, το βράδυ που ξαπλώνουμε, έρχεται κι αυτός για λίγο στο στρωματάκι του στο δωμάτιό μας...
Μετά από λίγο, σηκώνεται και πηγαίνει να ξαπλώσει κοντά στην εξώπορτα...
θα ανοίξω και σχετικό θέμα "Μπουρμπούλ και φύλαξη"...
Κάθε φορά που κάποιος σηκώνεται, τον ακολουθεί κατά πόδα και κοντεύει να σκοντάψει επάνω του στο σκοτάδι...
Και κάθε πρωί που ξυπνάω, τον βλέπω κουλουριασμένο σχεδόν επάνω στη Μόκα, σαν κουτάβι...
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Μιάς και το είδα ξανά το θέμα, να κάνω ένα update...

Ο δε Casper, το βράδυ που ξαπλώνουμε, έρχεται κι αυτός για λίγο στο στρωματάκι του στο δωμάτιό μας...
Μετά από λίγο, σηκώνεται και πηγαίνει να ξαπλώσει κοντά στην εξώπορτα...
θα ανοίξω και σχετικό θέμα "Μπουρμπούλ και φύλαξη"...
Κάθε φορά που κάποιος σηκώνεται, τον ακολουθεί κατά πόδα και κοντεύει να σκοντάψει επάνω του στο σκοτάδι...
Και κάθε πρωί που ξυπνάω, τον βλέπω κουλουριασμένο σχεδόν επάνω στη Μόκα, σαν κουτάβι...

Βαλε και καμία φωτο να δούμε και αυτόν τον μαύρο και εμείς οι νεόκοποι
 




milou LGD

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2013
386
230
η μιλου εχει σπιτακι... πανεμορφο. απο κοντρα πλακε θαλασσης, απο σημύδα. με τα χερακια μου το εφτιαξα... το περασα και ενα βερνικι νερου. με σεγα κομμενο το πορτακι με πατρον λες και ειναι επιπλο. δεν ακουμπαει στο εδαφος. βιδες ανοξειδωτες. μονοριχτη σκεπη για design. ντυμενο απο πανω και με massaranduba σανιδες για ομορφια... ειχα παρει και αλουμινενιες γωνιες αλλα δεν της εβαλα τελικα... κοστος (υλικων) σχεδον 200 ευρω.

2013-11-26 09.10.14.jpg

και ΔΕΝ μπαινει... μπαινει δηλαδη με την εντολη 'σπιτι σου', μενει εκει αν της πεις 'μεινε' ενω ειναι μεσα. μονη της πρεπει να εχει μπει λιγοτερες απο 5 φορες για πανω απο 1 ωρα. τις υπολοιπες θα μπει για 5' και μετα κατι θα ακουσει και θα πεταχτει παλι εξω... οταν φυσαει βοριας εχει βρει ενα σημειο που απαγγιαζει και δεν βρεχεται και βλεπει αρκετα καλα τι γινεται γυρω. αλλιως μπροστα απο την κυρια εισοδο απο οπου βλεπει παντου. κρυο δεν καταλαβαινει με τιποτα (δεν ειχε φετος και ιδιαιτερο χειμωνα ως τωρα). μονο αν ριχνει φοβερη βροχη και φυσαει απο παντου θα παει για λιγες ωρες σπιτι της.

αρκουδα... οταν το χειμωνα βγαινει ηλιος ενω τα 'κανονικα' σκυλια πανε και λιαζονται αυτη συνεχιζει την ρουτινα της. μπορει να ξαπλωσει και στη σκια...
 


avapimou

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
176
24
νικαια
Ο μεμος μου ξεκιναει πρωτα απο την αγκαλια μου και μετα (οταν κοιμαμαι πια) παει κ κουλουριαζεται στα ποδια μου.... Καθε πρωι ξυπναω ετοιμη να βρεθω στο πατωμα βεβαια αλλα δεν εχει σημασια για το μεμο που ενω ειναι 11 κιλα νομιζει οτι χρειαζεται χωρο για 80 χαχαχαχαχα
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Εμενα παλι είναι περίεργος θελει εξω στο σπιτι του. Καποια βραδυα με βροχη η πολύ κρυο με τα χιλια ζορια και αφου εχει παει 2--2,30 το παιρνει αποφαση και κοιματε οπου τον βολευει.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Πλέον κοιμάται στο κρεβάτι μαζί μου. Κολλάει δίπλα στα πόδια μου και πως τα καταφέρνει ο κερατάς και με στριμώχνει στον τοίχο κάθε βράδυ... άμα ξυπνήσω και τον σπρώξω για να τεντωθώ η κακομοίρα, νευριάζει κιολας και μου γρυλίζει...

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και δεν τον εκσφενδονίζεις όταν σου γρυλίζει;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και δεν τον εκσφενδονίζεις όταν σου γρυλίζει;
Και εγώ το ιδιο σκεφτηκα.. να γρυλισει και να παραμενει και στο κρεβάτι? ουτε καν... θα ειχε φύγει από το δωματιο!

btw πολυχρονη για χτές!
 


Lucas..

Active Member
13 Οκτωβρίου 2013
39
0
Τι εννοείτε; να τον διώξω απ'το κρεβάτι; και μετά πως θα κοιμηθώ εγω; του λέω "σκάσε μωρέ μαλάκα" και ξανακοιμόμαστε.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 




illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Ο Κόπρος κοιμάται μαζι μου στο κρεβάτι...είναι η βασική κοιμητέ του όλη την ημέρα...και κρεβατάκι που είχα πάρει πάλι στο κρεβάτι μου το είχα...
 




MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
τα 3 απο τα σκυλια μας στο κρεβατι και τα υπολοιπα στα κρεβατια/καλαθακια τους! :cool:
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
μονο στο κρεβατι μου δεν κοιμουνταιιι
μπορει να κοιμουνται σε κεννελ εξω,, εξω ελευθερα....
σε κρειτ ειτε οπουδηποτε θελησουν μεσα στο σπιτι ( πανω στο τραπεζι, στα ποδια μου, στο πατωμα, κ.α.( οταν ειναι σπιτι) εκτος του κρεβατιου μου...

θαπρεπε να βαλετε μια ακομα προταση..
"ολα τα παραπανω.. :p
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
μονο στο κρεβατι μου δεν κοιμουνταιιι
μπορει να κοιμουνται σε κεννελ εξω,, εξω ελευθερα....
σε κρειτ ειτε οπουδηποτε θελησουν μεσα στο σπιτι ( πανω στο τραπεζι, στα ποδια μου, στο πατωμα, κ.α.( οταν ειναι σπιτι) εκτος του κρεβατιου μου...

θαπρεπε να βαλετε μια ακομα προταση..
"ολα τα παραπανω.. :p
θέλω φώτο με μεγάλο δανό να κοιμάται πάνω σε τραπέζι !!!! :cool:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf