Σαμογιέντ από pet shop


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
το εξηγησα και πιο πανω...γνωσεις για αγορα δεν ειχα ποτε...ελπιζω να τα θυμαμαι στα 45 μου ολα αυτα που επαθα αν η χιονη μου φυγει στα 17 της και σκεφτω να αγορασω αλλο....
οπως και να χει αν το οτι δεν γνωριζα δικαιολογει τον καθενα να το εκμεταλευεται τοτε να τους πουμε και μπραβο που μας κανουν να μαθουμε εστω και με παραδοξο τροπο!!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εμένα μου κάνει εντύπωση πως κατόπιν εορτής και όταν είναι ήδη πολύ αργά, τα μαθαίνουμε όλα: Τα περί μορφολογίας, προτύπων, κυνολικων ομίλων (αν και ακόμα δεν κατάλαβα τι σχέση μπορεί να έχει ο ΚΟΕ με την συγκεκριμένη περίπτωση), εκτροφεων, εκθέσεων κτλ

Πραγματικά είναι κρίμα να μπλέκουμε σε αδιέξοδες και ψυχοφθόρες διαδικασίες γιατί δεν φροντίσαμε να ενημερωθούμε σωστά και να κάνουμε ερευνά αγοράς ΠΡΙΝ αγοράσουμε σκύλο.
Το πρώτο πληθυντικό πρόσωπο δεν το χρησιμοποίησα τυχαία, φιλη despoina26. Έχω βρεθεί στη θέση σου και σε καταλαβαίνω απόλυτα. :)

Ούτε εγώ έδωσα πίσω το σκύλο μου. Εκ των υστέρων κρίνοντας, σου λέω εντίμως ότι το μετάνιωσα. Αν έχεις την δυνατότητα να επιστέψεις το σκύλο και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω, καν’ το όσο το δυνατόν συντομότερα.

10-15 χρόνια ζούμε με το σκύλο μας. Μην συμβιβαστείς με αυτό που σου πούλησαν. Δώσε το σκύλο και πάρε το Samoyed που πάντα ήθελες.
:)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δυστυχώς γι αυτό λέμε εδώ μέσα ότι πρέπει να ενημερωνόμαστε πριν αποφασίσουμε να πάρουμε έναν σύντροφο!
ΕΠίσης δυστυχώς δεν έχω ακούσει για κανέναν που να βγήκε κερδισμένος από μια τέτοια προσπάθεια..βέβαια δεν θυμάμαι και κάποιον που να το τράβηξε μέχρι τέλους!
Αν πάντως αποφασίσεις να το κυνηγήσεις εγώ σου εύχομαι την καλύτερη τύχη κι ελπίζω να κερδίσεις μπας και υπάρξει και κανένα δεδικασμένο να πατήσουν οι επόμενοι!
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
οχι οχι οχι ....για κανεναν λογο και ποτε!!
μπορει να παρω και σαμογιεν αλλα η χιονη ειναι η ζωη μου ολη...!!!και μονο που το διαβασα και με σκεφτηκα χωρις αυτη...οχι δεν γινεται φιλε μου rottie.
σας εκτιμω σε απειρο βαθμο,παρακαλαγα να ερθει η δευτερα για να ερθω σε επαφη με το φορουμ μιας και δεν εχω συνδεση στο σπιτι ,εχω αναγκη τις συμβουλες οποιες και αν ειναι αυτες!
αλλα εχω περασει τα απιστευτα με αυτη την σκυλα και την εχω μονο 1 μηνα...την ειχα με πνευμονια η οποια ξενικησε με βήχα κυνοτροφείου και για 15 μερες μεχρι να μου πουν πως θα γινει καλα ημουν σαν τρελη!
δε ξερω πως να το αντιμετωπισω το ολο θεμα...
στον κοε απευθυνθηκα με την προτροπη του γιατρου της ο οποιος μου μιλησε για καποιους κριτες που αξιοποιουν μορφολογικα το ζωο...και εχουν την δυναμη με βοηθησουν οπως ειπε.
μονο εδω μεσα τελικα μπορω να βρω καμμια κατευθυνση ...μπορει να σας σπασω λιγο τα νευρα που θα εμφανιζομαι διαρκως στα αδιαβαστα σας αλλα απο οτι φαινεται δεν ειναι κανενας αλλος σε θεση να με βοηθησει...
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
το φορουν το γνωρισα απο την αγωνια μου για την χιονη παιδια...εβαζα συνεχως στο google για βηχα κυνοτροφειου και τελικα σας βρηκα οταν πια ειχε η σκυλιτσα μου πνευμονια...ετσι γνωρισα το φορουμ.
μακαρι να ειχα ανοιξει τα ματια μου και οταν εψαχνα για σκυλο να εβαζα και κατι αλλο εκτος του ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΣΑΜΟΓΙΕΝ...μεχρι εκει ομως ηταν περιορισμενες οι γνωσεις μου και μετανοιωνω 1000 φορες.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αμαν πια με το σαμογιεν και το σαμογιεν..
σιγα μην λεγεται και σαμοδηναριο:maria::paja1:
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...
αν δλδ στο πω σαμογιεδο θα νιωσεις καλυτερα?
αυτο βρηκες να μου πεις?χιλια συγνωμη galazio που διαβασες κατι αλλο απο το σωστο.
δεν ξαναεμφανιζομαι απο οτι φαινεται ειμαι τοσο ασχετη που δεν εχω θεση αναμεσα σας.
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...
αν δλδ στο πω σαμογιεδο θα νιωσεις καλυτερα?
αυτο βρηκες να μου πεις?χιλια συγνωμη galazio που διαβασες κατι αλλο απο το σωστο.
δεν ξαναεμφανιζομαι απο οτι φαινεται ειμαι τοσο ασχετη που δεν εχω θεση αναμεσα σας.
οχι , ειπα κι αλλα, αλλα εσυ ηθελες ευκαιρια να την "κανεις" , διοτι γνωριζεις οτι δεν εχει αλλο ψωμι το θεμα σου.
συγγνωμη που δεν στα λεμε οπως θες να τα ακουσεις.
θα νιωσω καλυτερα, εαν μαθεις τουλαχιστον να λες σωστα την φυλη που σε ενδιαφερει.

στο καλο:)
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
εστω οτι το κανω...ποια θα ειναι η τυχη της μετα?
εχεις την αισθηση πως θα αλλαξει τα χαρτια της και το τσιπ της θα τα μετατρεψει σε μια ρατσα που να ψιλοταιριαζει εμφανησιακα και θα την πουλησει καπου αλλου?
ειναι ηδη 5 μηνων δε νομιζω να δειξει τοση φροντιδα και αγαπη για εκεινη...
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
τι ειναι το θεμα μου ρε galazio που δεν εχει και αλλο ψωμι?
σηριαλ και κοιταω τα νουμερα της AGB?
αν δεν γουσταρεις μην ξανακοιταξεις κανενα ποστ μου...το θεμα εξαλλου το ξερεις!απλα λοιπον αν σε προσβαλλει το σαμογιεν αντι του samoyed μην το ξανανοιξεις!!
ειναι τοσο απλο...
και αν θεωρεις πως αυτο ειναι εμενα το θεμα μου τι να πω...για μενα τη λενε χιονη!ουτε samoyed ουτε σαμογιεν ουτε σαμογιεντ ουτε σαμογιεδο!!!!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αρχισαμε και τα της φροντιδας και στοργης και τα της ανιδιοτελους αγαπης τωρα:maria:
εαν ενδιαφερεσαι για φροντιδα και αγαπη, επεστρεψε τον σκυλο ,παρε τα χρηματα σου πισω και οχι αλλο ημιαιμο που θα σου δωσει στη θεση του , ωστε να κανεις την αρχη και να το σκεφτει καλυτερα οταν θελησει να πιασει και αλλα κοροιδα.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
και αν θεωρεις πως αυτο ειναι εμενα το θεμα μου τι να πω...για μενα τη λενε χιονη!ουτε samoyed ουτε σαμογιεν ουτε σαμογιεντ ουτε σαμογιεδο!!!!
καλα σου εκανε τοτε!
τι θες και τρωγεσαι? δεν σου πηρε και κανα χιλιαρικο:maria:
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
ωραια μιας που το εχεις ευκολο...ποια πιστευεις θα ειναι η τυχη της χιονης μετα?
οπως επισης μπορεις να μου πεις γιατι εισαι τοσο επιθετικος μαζι μου?
γιατι και ειρωνια και σνομπισμος και ολη αυτη η συμπεριφορα?
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ειμαι επιθετικος διοτι εμεις οτι ειχαμε να σε συμβουλεψουμε, το εχουμε ηδη κανει, (ειδες ποσες σελιδες εχει το θεμα σου?)
αλλα εσυ εχεις φαγωθει να ακουσεις οτι εξυπηρετει εσενα και την χιονη σου και στα τσουρεκακια σου οτι γινεται παραδιπλα απο την σκια του κωλαρακου σου.
και στην τελικη, ρωτησε (πληρωσε) δικηγορο,εαν θες να ακουσεις κατι αλλο, να στα "μασησει" ΚΑΙ αυτος.
ο τζαμπαμαν, πεθανε.:)
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Έλα Δέσποινα, έκανε ένα σχόλιο για το όνομα. Οκ βρε γαλάζια κι εσύ samoyed (καλύτερα? :p). Δεν κατάλαβα καν πώς στο καλό αρπαχτήκατε...
Τόσα σου έχουμε γράψει Δέσποινα, πώς είναι δυνατόν να ένιωσες ανεπιθύμητη? Αυτό είναι τουλάχιστον αχαριστία.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
. Οκ βρε γαλάζια κι εσύ samoyed (καλύτερα? :p). .
καλα ρε, με δουλευεις κι εσυ? εχει λυσσαξει οτι δεν της εδωσαν την φυλη που ηθελε και δεν ξερει καν πως λεγεται η φυλη (το εχει γραψει σαμογιεν, καμια εικοσαρια φορες:maria:)
και τωρα μου λεει οτι ειναι η χιονη της, δεν την νοιαζει η φυλη και αυτα κι εκεινα και τα αλλα..
βεβαια,τι θελω και ασχολουμαι? :rolleyes:
η μερα της μαρμοτας.......all time classic.

υγ...προσεξε κι εσυ πως μου μιλας, διοτι θα γινω πιο επιθετικος! υπονοεις κατι με το "γαλαζια"?
χαχαχαχαχα!!!
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
απο οτι βλεπω chloe μιλαει στον πληθυντικο...αρα μιλαει για ολους εσας (ειμαι επιθετικος διοτι εμεις οτι ειχαμε να σε συμβουλεψουμε, το εχουμε ηδη κανει, (ειδες ποσες σελιδες εχει το θεμα σου?)...
εχει πολλες σελιδες οντως...που ολες αυτες μιλανε για το συγκεκριμενο θεμα!!!εχεις αφιερωσει πολυ χρονο galazio να τις διαβασεις και σου ζηταω συγνωμη που καταχραστηκα την ευγενια και την προθυμια σου να μαθεις για το προβλημα μου!
τι να πω ρε παιδια ...κουρασα και ειναι ολοφανερο!
καλη συνεχεια και ευχαριστω πολυ.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
υγ...προσεξε κι εσυ πως μου μιλας, διοτι θα γινω πιο επιθετικος! υπονοεις κατι με το "γαλαζια"?
χαχαχαχαχα!!!
:p:p:p
Δέσποινα, χαλάρωσε. Το topic είναι πολύ χρήσιμο, όχι μόνο για σένα, αλλά και για άλλους που θα το διαβάσουν.
Κρίμα είναι κορίτσια να το κλειδώσει ο admin.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
εαν φυγεις θα χασεις!η διαφορα αυτου του φορουμ με τα αλλα και γιαυτο εμεινα ειναι οτι σε βοηθανε και δεν σου γραφουν οτι θες να διαβασεις.

:maria:μπορει να εχασες την μαχη μα οχι τον πολεμο:maria:
πλακα κανω!